Świat

Na własne oczy

USA: Impeachment Trumpa

Przed Izbą Reprezentantów zeznawał p.o. ambasadora na Ukrainie William B. Taylor, Jr. Przesłuchania były transmitowane w telewizji. Na fotografii restauracja sieci Billy Goat Tavern w Chicago. Przed Izbą Reprezentantów zeznawał p.o. ambasadora na Ukrainie William B. Taylor, Jr. Przesłuchania były transmitowane w telewizji. Na fotografii restauracja sieci Billy Goat Tavern w Chicago. Scott Olson / Getty Images
Impeachment Donalda Trumpa ze sfery medialnych spekulacji trafił na ekrany telewizorów. Tylko czy Amerykanie nie przełączą się na inny kanał?
„Trump nie stoi ponad prawem”. Prezydent raczej przetrwa impeachment, ale jego reelekcja staje pod znakiem zapytania.Erik McGregor/LightRocket/Getty Images „Trump nie stoi ponad prawem”. Prezydent raczej przetrwa impeachment, ale jego reelekcja staje pod znakiem zapytania.

Publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa można porównać do spokojnego strumienia podmywającego brzegi. Mało kto oczekuje, że przyniosą rewelacje, które wstrząsną opinią publiczną – że cicha woda zmieni się w tsunami. Fakty są znane – ze stenogramu osławionej rozmowy telefonicznej Trumpa z ukraińskim prezydentem 25 lipca, z zeznań świadków i medialnych przecieków. Dochodzą tylko nowe szczegóły potwierdzające zdumiewającą „propozycję nie do odrzucenia”, złożoną Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Na własne oczy"

Warte przeczytania

Czytaj także

Świat

Kontrowersyjna rolna rewolucja

Lada dzień na Ukrainie rozpocznie się rolna rewolucja. To najbardziej oczekiwana i kontrowersyjna obietnica Wołodymyra Zełenskiego.

Oleksandra Iwaniuk
25.01.2020