Świat

Na własne oczy

USA: Impeachment Trumpa

Przed Izbą Reprezentantów zeznawał p.o. ambasadora na Ukrainie William B. Taylor, Jr. Przesłuchania były transmitowane w telewizji. Na fotografii restauracja sieci Billy Goat Tavern w Chicago. Przed Izbą Reprezentantów zeznawał p.o. ambasadora na Ukrainie William B. Taylor, Jr. Przesłuchania były transmitowane w telewizji. Na fotografii restauracja sieci Billy Goat Tavern w Chicago. Scott Olson / Getty Images
Impeachment Donalda Trumpa ze sfery medialnych spekulacji trafił na ekrany telewizorów. Tylko czy Amerykanie nie przełączą się na inny kanał?
„Trump nie stoi ponad prawem”. Prezydent raczej przetrwa impeachment, ale jego reelekcja staje pod znakiem zapytania.Erik McGregor/LightRocket/Getty Images „Trump nie stoi ponad prawem”. Prezydent raczej przetrwa impeachment, ale jego reelekcja staje pod znakiem zapytania.

Publiczne przesłuchania w sprawie impeachmentu Donalda Trumpa można porównać do spokojnego strumienia podmywającego brzegi. Mało kto oczekuje, że przyniosą rewelacje, które wstrząsną opinią publiczną – że cicha woda zmieni się w tsunami. Fakty są znane – ze stenogramu osławionej rozmowy telefonicznej Trumpa z ukraińskim prezydentem 25 lipca, z zeznań świadków i medialnych przecieków. Dochodzą tylko nowe szczegóły potwierdzające zdumiewającą „propozycję nie do odrzucenia”, złożoną Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Polityka 47.2019 (3237) z dnia 19.11.2019; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Na własne oczy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021