Świat

Eurowizja bez Węgier

Viktor Orbán Viktor Orbán Omar Marques / Forum

Reprezentant tego kraju nie weźmie udziału w tegorocznej edycji popularnego konkursu piosenki, który odbędzie się w maju w Holandii. Oficjalnie nie wiadomo dlaczego. Ale według opozycyjnego portalu index.hu, powołującego się na źródła w państwowej telewizji MTVA, która zgłasza kandydata do konkursu, dla władz jest on „zbyt gejowski”. Niezależne media piszą również, że premier Viktor Orbán na spotkaniu ze zwolennikami przyznał, że woli wydać pieniądze na narodową twórczość niż na jakieś „międzynarodowe zawody”.

Polityka 49.2019 (3239) z dnia 03.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kocham mojego syna, ale nienawidzę zespołu Downa

Czuję się jako obywatel nieistotny. A jako rodzic dziecka z niepełnosprawnością – nieistotny podwójnie – mówi Kobas Laksa, tata ośmioletniego Jonatana.

Mateusz Witczak
08.11.2020