Świat

Duet elizejski

Wigilia u Macronów

Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Różnica wieku między małżonkami upewnia Francuzki, że nawet dojrzała kobieta może być atrakcyjna. Julien de Rosa/IP3 / Getty Images
Ilekroć prezydent Emmanuel Macron spada w sondażach, pojawia się na okładkach kolorowych magazynów u boku żony Brigitte. I we Francji znów wszystko po staremu.
Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.Valery Hache/AFP/EAST NEWS Figury Emmanuela i Brigitte podczas parady karnawałowej w Nicei.

Ich związek rozpoczął się w atmosferze skandalu. I do dziś nie jest jasne, jak to im uszło na sucho. Brigitte Auzière, 40-letnia nauczycielka w prowincjonalnym 133-tys. Amiens, matka trojga dzieci, żona bankiera, wdała się w romans z uczniem dwa lata młodszym od jej syna. Szkołę o nazwie Opatrzność prowadzą jezuici. Absolutny skandal. Chłopiec Emmanuel Macron rzeczywiście zwracał na siebie uwagę. „Wie wszystko o wszystkim” – tak córka Brigitte powiedziała matce o swym szkolnym koledze.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Świat; s. 66
Oryginalny tytuł tekstu: "Duet elizejski"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021