Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Czarno-zieloni

Czarno-zieloni, czyli koalicje wrogów

Za kadencji Angeli Merkel zniesiono pobór do wojska, zamykano elektrownie jądrowe, wprowadzono powszechną płacę minimalną. Niemcy stały się krajem imigracyjnym i dopuszczającym małżeństwa jednopłciowe. Za kadencji Angeli Merkel zniesiono pobór do wojska, zamykano elektrownie jądrowe, wprowadzono powszechną płacę minimalną. Niemcy stały się krajem imigracyjnym i dopuszczającym małżeństwa jednopłciowe. Annegret Hilse/Reuters / Forum
W Niemczech i kilku innych krajach Europy Zachodniej szykują się koalicje odwiecznych wrogów, konserwatystów i Zielonych.
Współprzewodniczący niemieckich Zielonych Robert Habeck.David Hecker/EPA/PAP Współprzewodniczący niemieckich Zielonych Robert Habeck.

Czarna limuzyna z napędem elektrycznym zatrzymuje się przed urzędem kanclerskim. Kierowca otwiera drzwi, faceci w czerni rozglądają się podejrzliwie. Za barierkami stoi tłumek z transparentami „Wiatraki to powolna śmierć” i że „My katastrofy klimatycznej nie dożyjemy”. Ktoś z prasy pyta głośno, czy to kryzys koalicji. Pierwszy zielony kanclerz w historii Niemiec Robert Habeck milczy i szybko wraca do samochodu.

W centrali chadeków trwa konferencja prasowa Annegret Kamp-Karrenbauer, wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarno-zieloni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >