„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Czarno-zieloni

Czarno-zieloni, czyli koalicje wrogów

Za kadencji Angeli Merkel zniesiono pobór do wojska, zamykano elektrownie jądrowe, wprowadzono powszechną płacę minimalną. Niemcy stały się krajem imigracyjnym i dopuszczającym małżeństwa jednopłciowe. Za kadencji Angeli Merkel zniesiono pobór do wojska, zamykano elektrownie jądrowe, wprowadzono powszechną płacę minimalną. Niemcy stały się krajem imigracyjnym i dopuszczającym małżeństwa jednopłciowe. Annegret Hilse/Reuters / Forum
W Niemczech i kilku innych krajach Europy Zachodniej szykują się koalicje odwiecznych wrogów, konserwatystów i Zielonych.
Współprzewodniczący niemieckich Zielonych Robert Habeck.David Hecker/EPA/PAP Współprzewodniczący niemieckich Zielonych Robert Habeck.

Czarna limuzyna z napędem elektrycznym zatrzymuje się przed urzędem kanclerskim. Kierowca otwiera drzwi, faceci w czerni rozglądają się podejrzliwie. Za barierkami stoi tłumek z transparentami „Wiatraki to powolna śmierć” i że „My katastrofy klimatycznej nie dożyjemy”. Ktoś z prasy pyta głośno, czy to kryzys koalicji. Pierwszy zielony kanclerz w historii Niemiec Robert Habeck milczy i szybko wraca do samochodu.

W centrali chadeków trwa konferencja prasowa Annegret Kamp-Karrenbauer, wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarno-zieloni"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020