Świat

Prezydent z siecią

Upiorny show Ramzana Kadyrowa

Ramzan Kadyrow Ramzan Kadyrow Sergey Guneev/Sputnik / EAST NEWS
Media społecznościowe zamiast pomagać demokracji, coraz częściej stają się narzędziem terroru w rękach takich ludzi jak czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow.
Spotkanie robocze Władimira Putina i Ramzana Kadyrowa. 2018 rok.Służba Prasowa Prezydenta Federacji Rosyjskiej/Wikipedia Spotkanie robocze Władimira Putina i Ramzana Kadyrowa. 2018 rok.

Ramzan Kadyrow jest królem rosyjskiego internetu. Jego pierwsze konto na Instagramie obserwowały 3 mln użytkowników, na Facebooku – 750 tys. Można było tam zobaczyć, jak bawi się z tygrysem, trzyma za rękę Stevena Seagala albo grozi śmiercią przeciwnikom Władimira Putina.

Gdy w końcu Instagram i Facebook zablokowały mu konta, zapowiedział uruchomienie swojej sieci społecznościowej. A kiedy rok temu jego konto na Instagramie przypadkowo i na chwilę zostało odblokowane, zamieścił na nim wiersz dedykowany swojemu pistoletowi.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezydent z siecią"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021