Świat

Prezydent z siecią

Upiorny show Ramzana Kadyrowa

Ramzan Kadyrow Ramzan Kadyrow Sergey Guneev/Sputnik / EAST NEWS
Media społecznościowe zamiast pomagać demokracji, coraz częściej stają się narzędziem terroru w rękach takich ludzi jak czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow.
Spotkanie robocze Władimira Putina i Ramzana Kadyrowa. 2018 rok.Służba Prasowa Prezydenta Federacji Rosyjskiej/Wikipedia Spotkanie robocze Władimira Putina i Ramzana Kadyrowa. 2018 rok.

Ramzan Kadyrow jest królem rosyjskiego internetu. Jego pierwsze konto na Instagramie obserwowały 3 mln użytkowników, na Facebooku – 750 tys. Można było tam zobaczyć, jak bawi się z tygrysem, trzyma za rękę Stevena Seagala albo grozi śmiercią przeciwnikom Władimira Putina.

Gdy w końcu Instagram i Facebook zablokowały mu konta, zapowiedział uruchomienie swojej sieci społecznościowej. A kiedy rok temu jego konto na Instagramie przypadkowo i na chwilę zostało odblokowane, zamieścił na nim wiersz dedykowany swojemu pistoletowi.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezydent z siecią"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016