Świat

Zawracanie rzeki

Ameryka bez Trumpa?

Debata demokratycznych kandydatów na prezydenta, New Hampshire. Od lewej: Andrew Yang, Pete Buttigieg, Elizabeth Warren, Joe Biden, Bernie Sanders, Amy Klobuchar, Tom Steyer. Debata demokratycznych kandydatów na prezydenta, New Hampshire. Od lewej: Andrew Yang, Pete Buttigieg, Elizabeth Warren, Joe Biden, Bernie Sanders, Amy Klobuchar, Tom Steyer. Adam Glanzman/Bloomberg / Getty Images
Nie będzie powrotu do Ameryki jako dobrego szeryfa świata. Nawet jeśli w listopadzie Trump przegra z którymś z Demokratów.
Prawybory Partii Demokratycznej w New Hampshire wygrał Bernie Sanders.Joseph Prezioso/AFP/EAST NEWS Prawybory Partii Demokratycznej w New Hampshire wygrał Bernie Sanders.

Rozpoczęty w Iowa i New Hampshire wyścig Demokratów do nominacji prezydenckiej rozstrzygnie się nieprędko. Ale formuje się już czołówka. To niespodziewana gwiazda pierwszych prawyborów, 38-letni burmistrz miasteczka South Bend Pete Buttigieg, oraz dwoje faworytów partyjnej lewicy: senatorowie Elizabeth Warren i Bernie Sanders. Mimo słabych wyników wciąż jeszcze w grze jest były wiceprezydent Joe Biden.

Chociaż w przedwyborczych debatach dominują tematy krajowe, ostatnie zawirowania m.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawracanie rzeki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021