Świat

COVID-19, tydzień siedemnasty

COVID-19, siedemnasty tydzień pandemii

Ciągle najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech: ponad 59 tys. zachorowań. Na zdjęciu premier Giuseppe Conte (w środku) i jego sztab kryzysowy. Ciągle najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech: ponad 59 tys. zachorowań. Na zdjęciu premier Giuseppe Conte (w środku) i jego sztab kryzysowy. Dipartimiento Protezione Civile / Wikipedia

Ponad miliard ludzi dostało zalecenie, aby pozostać w domu i wychodzić tylko w niezbędnych przypadkach; w tej grupie znalazło się 100 mln Amerykanów, m.in. z Nowego Jorku i Kalifornii, gdzie dramatycznie wzrosła liczba przypadków i jest ponad 100 ofiar śmiertelnych, oraz dołączyły w sobotę, na jeden dzień próby, setki milionów mieszkańców Indii. Obostrzenia są wszędzie szybko zaostrzane, zwłaszcza tam, gdzie dotąd były stosunkowo łagodne, a zalecenia zastępowane są zakazami.

Potwierdzają się oficjalne doniesienia z Chin: w Hubei, pierwszym ognisku epidemii, według tamtejszych danych przez kilka dni nie zanotowano zachorowań.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "COVID-19, tydzień siedemnasty"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020