Świat

Merkel w kwarantannie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Steffi Loos/AFP / EAST NEWS

Niemcy przeszły w tryb awaryjny. W weekend kanclerz Angela Merkel, w porozumieniu z premierami wszystkich 16 landów, ogłosiła zaostrzenie reguł antyepidemicznych. Na całym terytorium naszych sąsiadów wprowadzono zakaz publicznych spotkań trzech lub większej liczby osób – to jak dotąd najbardziej radykalne rozwiązanie w Europie. Wyjątki są trzy – zakaz nie dotyczy rodzin, osób mieszkających ze sobą (jak to sprawdzić?) i spotkań o charakterze zawodowym. Do listy zamkniętych sklepów i punktów usługowych dołączyły zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i spa.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Polsat skręca w prawo

Adam Hofman powiedział niedawno w TVP Info, że nie da się jednym przekazem dotrzeć do wszystkich, że PiS potrzebna jest jeszcze jedna prywatna „telewizja publiczna light”. Czy Polsat właśnie się nią staje?

Anna Dąbrowska
27.11.2018