Świat

Włochy: ciężarówki z trumnami

W Bergamo, ze względu na ogrom zgonów, 70 wojskowych ciężarówek wywoziło trumny do innych regionów na kremacje. W Bergamo, ze względu na ogrom zgonów, 70 wojskowych ciężarówek wywoziło trumny do innych regionów na kremacje. Sergio Agazzi/Fotogramma/Reuters / Forum

Włoski pejzaż: służba zdrowia, która już dawno przekroczyła granice wydolności, strach, odruchy paniki, oznaki buntu – i totalne zdziwienie, że to wszystko dzieje się naprawdę. Najczarniejsza godzina współczesnych Włoch – określił sytuację premier Giuseppe Conte, nazywając pandemiczny kryzys największym, z jakim przyszło się zmierzyć Włochom od zakończenia II wojny. W dwa tygodnie po drastycznym ograniczeniu możliwości poruszania się na całym terytorium kraju statystyki ciągle rosną: sobota przyniosła 4821 nowych przypadków, zmarło 793 osób.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 6

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Skromne i pożyteczne. Finałowa piątka Nagrody Architektonicznej

Po raz dziewiąty wybieramy najlepszą realizację architektoniczną ubiegłego roku. Na początek – piątka finalistów.

Piotr Sarzyński
07.04.2020