Świat

Krezus na kryzys

NIEMCY: Dietmar Hopp – zbawca nienawidzony i kochany

Dietmar Hopp Dietmar Hopp Getty, Studio Polityki
Niemiecki miliarder Dietmar Hopp najpierw postawił się kibicom, a teraz Donaldowi Trumpowi. Czy uda mu się stworzyć szczepionkę na koronawirusa?
Środowiska kibolskie od lat znieważają Hoppa podczas meczów.Michael Weber/Imago Sport/Forum Środowiska kibolskie od lat znieważają Hoppa podczas meczów.

Duże pieniądze lubią ciszę – mówi stare powiedzenie. Dietmar Hopp jest bajecznie bogaty. Według „Forbesa” jego majątek to 13,4 mld dol. Daje mu to 96. miejsce na liście najbogatszych ludzi świata i ósme w Niemczech. 79-latek dorobił się prywatnego odrzutowca oraz domów na Florydzie i Lazurowym Wybrzeżu i już od dawna mógłby wieść spokojne życie rentiera. Nie chce jednak o tym słyszeć.

Dziś – w obliczu pandemii – mówi się zwłaszcza o spółce CureVac, w której Hopp ma większościowe udziały.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Krezus na kryzys"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021