„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Piekło w raju

WŁOCHY: Jak Bergamo stało się ogniskiem koronawirusa

Dobry czas dla Bergamo się skończył. Miasto nazywane Edenem Przemysłu stało się włoskim Wuhan. Dobry czas dla Bergamo się skończył. Miasto nazywane Edenem Przemysłu stało się włoskim Wuhan. Nicola Marfisi/AGF/REX Features / EAST NEWS
Dlaczego Bergamo stało się włoskim Wuhan?
Na zdjęciu pacjent z Bergamo przewieziony do Niemiec na pokładzie samolotu Bundeswehry.Fabian Bimmer/Reuters/Forum Na zdjęciu pacjent z Bergamo przewieziony do Niemiec na pokładzie samolotu Bundeswehry.

Ponurym rytuałem wszystkich Włochów stało się wyczekiwanie na godz. 18, gdy Protezione Civile (służba ochrony cywilnej) przekazuje codzienny biuletyn z bieżącymi danymi z przebiegu epidemii. Komunikat z pierwszej linii walki z wirusem w Europie. W ostatnich tygodniach przychodziły jedynie informacje o zwiększaniu się skali pandemii. Najgorsze wiadomości dotarły w czarny piątek 27 marca, gdy biuletyn donosił o prawie tysiącu ofiar w ciągu jednego dnia. Było to tym bardziej bolesne, że Włosi oczekiwali, iż przyjęte drastyczne ograniczenia w poruszaniu się zaczną przynosić skutki.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło w raju"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021