Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Piekło w raju

WŁOCHY: Jak Bergamo stało się ogniskiem koronawirusa

Dobry czas dla Bergamo się skończył. Miasto nazywane Edenem Przemysłu stało się włoskim Wuhan. Dobry czas dla Bergamo się skończył. Miasto nazywane Edenem Przemysłu stało się włoskim Wuhan. Nicola Marfisi/AGF/REX Features / EAST NEWS
Dlaczego Bergamo stało się włoskim Wuhan?
Na zdjęciu pacjent z Bergamo przewieziony do Niemiec na pokładzie samolotu Bundeswehry.Fabian Bimmer/Reuters/Forum Na zdjęciu pacjent z Bergamo przewieziony do Niemiec na pokładzie samolotu Bundeswehry.

Ponurym rytuałem wszystkich Włochów stało się wyczekiwanie na godz. 18, gdy Protezione Civile (służba ochrony cywilnej) przekazuje codzienny biuletyn z bieżącymi danymi z przebiegu epidemii. Komunikat z pierwszej linii walki z wirusem w Europie. W ostatnich tygodniach przychodziły jedynie informacje o zwiększaniu się skali pandemii. Najgorsze wiadomości dotarły w czarny piątek 27 marca, gdy biuletyn donosił o prawie tysiącu ofiar w ciągu jednego dnia. Było to tym bardziej bolesne, że Włosi oczekiwali, iż przyjęte drastyczne ograniczenia w poruszaniu się zaczną przynosić skutki.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło w raju"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >