Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

COVID-19, tydzień dziewiętnasty

Wiele oficjalnych danych, napływających z różnych stron świata, jest podważanych jako zaniżone. Wiele oficjalnych danych, napływających z różnych stron świata, jest podważanych jako zaniżone. Getty Images

Blisko 4 mld osób z 85 krajów, czyli więcej niż połowa świata, ma zalecenie pozostania w domach. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w poniedziałek, 6 kwietnia) w 191 państwach koronawirusem zaraziło się ponad 1,3 mln osób (w ciągu tygodnia przybyło 560 tys.) i zmarło 70 tys. osób (czyli w tydzień liczba ofiar się podwoiła). Ciągle najszybciej epidemia rozwija się w USA, gdzie zanotowano już ponad 340 tys. przypadków choroby (w ciągu tygodnia wzrost o 195 tys.) i śmierć 9,6 tys.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021