„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Lepiej w masce?

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputova z nowym premierem Igorem Matovičem. Prezydent Słowacji Zuzana Čaputova z nowym premierem Igorem Matovičem. Michal Svitok/AFP / EAST NEWS

U sąsiadów, Czechów i Słowaków, obowiązuje nakaz noszenia masek w miejscach publicznych; także w Austrii i Słowenii, a w części Chin obowiązek ten jest sankcjonowany surowymi karami. Choć nie zmieniło się zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, że taka ochrona powinna dotyczyć osób zarażonych koronawirusem oraz personelu, który się z nimi styka, to w wielu krajach służby sanitarne coraz silniej zalecają noszenie maseczek. Prezydent Trump wsparł ostatnio rekomendacje tamtejszego federalnego sanepidu, aby Amerykanie nosili maski, ale nie powinien to być profesjonalny sprzęt medyczny, zarezerwowany dla przychodni i szpitali.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021