Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

WHO is dr Tedros?

Kim jest szef WHO

Na początku epidemii dr Tedros – sam tak się przedstawia – chwalił chińskie deklaracje o dzieleniu się informacjami, choć było dość dowodów, że sporo spraw ukrywano. Na początku epidemii dr Tedros – sam tak się przedstawia – chwalił chińskie deklaracje o dzieleniu się informacjami, choć było dość dowodów, że sporo spraw ukrywano. Eric Chow
W erze koronawirusa krytykowanie szefa Światowej Organizacji Zdrowia dr. Tedrosa, m.in. za uległość wobec Chin, nabrało rozmiaru pandemii. Czy zasadnie?
Tedros Adhanom GhebreyesusITU Pictures/Wikipedia Tedros Adhanom Ghebreyesus

Legenda Bollywood aktor Amitabh Bachchan opublikował na Twitterze, a obserwuje go ponad 41 mln osób, karykaturę szefa WHO Etiopczyka Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa z nasuniętą na oczy maseczką chirurgiczną w kolorach flagi Chińskiej Republiki Ludowej. Wicepremier Japonii Tarō Asō mówił w parlamencie, że WHO należałoby nazywać raczej Chińską Organizacją Zdrowia, bo gdyby nie kryła Chińczyków i wcześniej ostrzegła o zagrożeniu epidemią, wszyscy mieliby więcej czasu na przygotowania.

O współudział w tuszowaniu kryzysu w ChRL coraz śmielej oskarżają WHO amerykańscy Republikanie, zapowiadają dochodzenie w Kongresie i domagają się ustąpienia jej dyrektora generalnego.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "WHO is dr Tedros?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >