Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

WHO is dr Tedros?

Kim jest szef WHO

Na początku epidemii dr Tedros – sam tak się przedstawia – chwalił chińskie deklaracje o dzieleniu się informacjami, choć było dość dowodów, że sporo spraw ukrywano. Na początku epidemii dr Tedros – sam tak się przedstawia – chwalił chińskie deklaracje o dzieleniu się informacjami, choć było dość dowodów, że sporo spraw ukrywano. Eric Chow
W erze koronawirusa krytykowanie szefa Światowej Organizacji Zdrowia dr. Tedrosa, m.in. za uległość wobec Chin, nabrało rozmiaru pandemii. Czy zasadnie?
Tedros Adhanom GhebreyesusITU Pictures/Wikipedia Tedros Adhanom Ghebreyesus

Legenda Bollywood aktor Amitabh Bachchan opublikował na Twitterze, a obserwuje go ponad 41 mln osób, karykaturę szefa WHO Etiopczyka Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa z nasuniętą na oczy maseczką chirurgiczną w kolorach flagi Chińskiej Republiki Ludowej. Wicepremier Japonii Tarō Asō mówił w parlamencie, że WHO należałoby nazywać raczej Chińską Organizacją Zdrowia, bo gdyby nie kryła Chińczyków i wcześniej ostrzegła o zagrożeniu epidemią, wszyscy mieliby więcej czasu na przygotowania.

O współudział w tuszowaniu kryzysu w ChRL coraz śmielej oskarżają WHO amerykańscy Republikanie, zapowiadają dochodzenie w Kongresie i domagają się ustąpienia jej dyrektora generalnego.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Świat; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "WHO is dr Tedros?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014