Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia mają dostęp do obiektów, ale nie mają pełnej swobody działania. Są np. zdani na zatwierdzonych przez chińskie władze rozmówców.
Misja WHO wykryje tyle, na ile pozwolą jej gospodarze. A Chińczycy miesiącami nie widzieli potrzeby prowadzenia jakiegokolwiek niezależnego od swoich władz dochodzenia.
Czy polski lek na Covid-19 działa? Czy organizm wytwarza trwałą odporność na koronawirusa? Odpowiedzi w naszym Pandemicznym Przeglądzie Naukowym Tygodnia.
Tak twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia, a jej opinię popiera część ekspertów. SARS-CoV-2 to według nich „jedna wielka fala”.
Donald Trump zapowiada wycofanie USA z finansowania Światowej Organizacji Zdrowia. Jak to wpłynie na jej zadania?
Wbrew temu, co sugerują nagłówki niektórych mediów, WHO nie zajęło oficjalnego stanowiska wobec bezpieczeństwa wyborów korespondencyjnych w Polsce. Opinię na ten temat wydali za to epidemiolodzy.
Politycy doszli do wniosku, że równolegle do zarządzania kryzysem zdrowotnym pora zacząć rozliczenia, szukanie i wskazywanie winnych. Najłatwiej naskoczyć na WHO.
Nasza wiedza o SARS-CoV-2 jest wciąż skąpa. Immunolodzy mierzą się z dwoma najważniejszymi pytaniami: jak długo utrzymują się przeciwciała powstające w odpowiedzi na pierwotne zakażenie i czy są w stanie ochronić przed ponowną infekcją tym samym patogenem?
Poważny kryzys zdrowotny w USA to konsekwencja wyborów podjętych od początku roku przez rząd. Ale sam Trump twierdzi, że to WHO musi ponieść odpowiedzialność.
O siedmioletniej kadencji prezydenta mówi projekt zmian w konstytucji, jaki złożył w środę wieczorem PiS. Minister zdrowia zapowiedział „luzowanie restrykcji”. GIS nałożył kary za łamanie kwarantanny na łączną sumę 4,7 mln zł. Festiwal w Opolu przełożony na wrzesień.