Świat

Władca nastrojów

WIELKA BRYTANIA: Magik Boris Johnson

Johnson zapowiedział, że wróci do regularnych obowiązków 7 maja i „zacznie otwierać Brytanię po tych czarnych dniach”. Johnson zapowiedział, że wróci do regularnych obowiązków 7 maja i „zacznie otwierać Brytanię po tych czarnych dniach”. Antonio Bronic/Reuters / Forum
Zwycięzca koronawirusa premier Boris Johnson chciałby zostać nowym Churchillem. Ale coraz bliżej mu do Berlusconiego.
Johnson od początku koronakryzysu starał się prezentować jako silny przywódca.Hannah McKay/Reuters/Forum Johnson od początku koronakryzysu starał się prezentować jako silny przywódca.

Premier Johnson wyszedł z londyńskiego szpitala św. Tomasza w Wielką Sobotę. A mógł się wstrzymać jeden dzień – to by dopiero była historia. Na intensywnej terapii spędził trzy noce, ale oficjalnie nie był podłączony do respiratora. Na razie odpoczywa w Chequers, letniej rezydencji brytyjskich premierów. W ramach rekonwalescencji, jak podaje jego kancelaria, 55-letni następca Winstona Churchilla obejrzał już m.in. takie filmy jak „Kevin sam w domu” i „Władca Pierścieni”.

Polityka 17.2020 (3258) z dnia 21.04.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Władca nastrojów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021