Rząd Borisa Johnsona podjął właśnie pierwsze kroki, które mają zakończyć się zniesieniem restrykcji już 21 czerwca. O ile nie zabraknie szczepionek, a wirus znów nie przyspieszy.
Boris Johnson lobbuje u przywódców UE, by zezwolili na eksport AstraZeneki do Wielkiej Brytanii z zakładów produkcyjnych w Holandii. Rosyjski Sputnik znów atakuje Brukselę.
Szkocja z Irlandią marzą o niepodległości. Gdyby tak się stało, granice Zjednoczonego Królestwa, otoczonego krajami Unii, przypominałyby te z XVII w. Z imperium zostałby kadłubek.
Boris Johnson stwierdził, że wariant B.1.1.7, zwany brytyjskim, może być bardziej śmiertelny. Czy faktycznie? Może tak, może nie. Dlaczego więc w ogóle o tym powiedział?
Wykryty na Wyspach wariant SARS-CoV-2 może być nawet o 30 proc. bardziej zabójczy niż wirus z pierwszej fali pandemii, z którym świat mierzy się od 2020 r. Wiadomo też, że jest bardziej zjadliwy.
Boris Johnson nałożył całkowitą kwarantannę na mieszkańców Anglii. Ograniczenia mają obowiązywać do połowy lutego, a niewykluczone, że zostaną przedłużone.
Co dalej z Erasmusem? Wrócą paszporty? Czy polski architekt może mieć problemy ze świadczeniem usług na Wyspach? Odpowiadamy na pytania o najważniejsze zmiany po brexicie.
Umowę handlową między Unią a Wielką Brytanią udało się uzgodnić tuż przed terminem. Będzie obowiązywać od 1 stycznia i mocno uderzy we wzajemne stosunki.
Porozumienie o przywróceniu ruchu między Wielką Brytanią i Francją nie rozwiązało problemów. Ciężarówki czekają na wjazd na kontynent, a kierowcom kończy się cierpliwość.
Już ponad 40 krajów zamknęło granice dla podróżnych z Wysp. W Dover tworzą się gigantyczne korki, a Brytyjczycy nie wierzą, że Boris Johnson ma pomysł, jak wyjść z kryzysu.