Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Klątwa Thatcher

Kto za Johnsona? Duch Margaret Thatcher krąży nad Wielką Brytanią

Rishi Sunak i Liz Truss Rishi Sunak i Liz Truss Leon Neal/Getty, AGE/East News
Rishi Sunak lub Liz Truss – ktoś z tej dwójki będzie nowym szefem torysów. I być może ostatnim konserwatywnym premierem Wielkiej Brytanii w przewidywalnej przyszłości.
Bez względu na to, kto wygra, będzie musiał zacząć od sprzątania po Borisie. Nigdy wcześniej żadnego z brytyjskich premierów własny gabinet nie uznał za niezdolnego do pełnienia tej funkcji.Toby Melville/Reuters/Forum Bez względu na to, kto wygra, będzie musiał zacząć od sprzątania po Borisie. Nigdy wcześniej żadnego z brytyjskich premierów własny gabinet nie uznał za niezdolnego do pełnienia tej funkcji.

Duch Margaret Thatcher krąży nad Wielką Brytanią. Była premier jest najważniejszym punktem odniesienia dla obojga kandydatów, którzy właśnie rozpoczęli ostateczny pojedynek o władzę nad Partią Konserwatywną. I co za tym idzie – o fotel brytyjskiego premiera. „Moja polityka będzie jak ta prowadzona przez Thatcher, myślę jak Thatcher i nie zawiodę was jak Thatcher” – mówił kilka dni temu dla „The Times” Rishi Sunak, były minister finansów w rządzie Borisa Johnsona.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Świat; s. 51
Oryginalny tytuł tekstu: "Klątwa Thatcher"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >