Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Nauka chińskiego

CHINY: Do czego tak naprawdę służą Instytuty Konfucjusza

Harbin, zagraniczni studenci na stypendium Instytutu Konfucjusza podczas obchodów 2568. urodzin chińskiego filozofa. Harbin, zagraniczni studenci na stypendium Instytutu Konfucjusza podczas obchodów 2568. urodzin chińskiego filozofa. Tao Zhang / Getty Images
Zachodnie uniwersytety stały się areną wojny propagandowej z Chinami, które próbują teraz zrzucić z siebie odpowiedzialność za pandemię.
Szwecja, gdzie powstał pierwszy Instytut Konfucjusz w Europie, została właśnie pierwszym państwem, które zlikwidowało je wszystkie.Maridar/PantherMedia Szwecja, gdzie powstał pierwszy Instytut Konfucjusz w Europie, została właśnie pierwszym państwem, które zlikwidowało je wszystkie.

Chińskie społeczeństwo jest sfrustrowane, zszokowane i rozczarowane waszym zachowaniem – ostrzegał Cheng Jingye, chiński ambasador w Australii. Niezadowolenie Pekinu wywołały wezwania Canberry do międzynarodowego śledztwa w sprawie koronawirusa (i jego początków w Chinach). Ambasador zarzucił Australijczykom „papugowanie USA”. Zagroził przy tym bojkotem australijskiego wina, wołowiny... oraz uniwersytetów.

Australijskie uczelnie przeżywają trudne chwile, skuteczny bojkot ze strony chińskich studentów mógłby mieć dla nich dramatyczne skutki.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Nauka chińskiego"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022