Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Metoda Van Guchta

BELGIA: Skąd tyle ofiar zarazy

Życie krok po kroku wraca do normy, chociaż wirus nadal czai się w pobliżu. Na fot. egzaminy przeprowadzone w centrum kongresowym Flanders Expo. Życie krok po kroku wraca do normy, chociaż wirus nadal czai się w pobliżu. Na fot. egzaminy przeprowadzone w centrum kongresowym Flanders Expo. Nicolas Maeterlinck / Forum
Belgia przodowała w złych statystykach, bo zbyt uczciwie liczyła ofiary wirusa. Poddawana była presji, aby nie wychodziła przed szereg. W końcu Bruksela to Europa, potrzebuje optymizmu, nadziei.
Jak w wielu krajach, w Belgii toczy się spór o metodę liczenia zgonów – w tym chęć ukrycia prawdy.Tim de Waele/Getty Images Jak w wielu krajach, w Belgii toczy się spór o metodę liczenia zgonów – w tym chęć ukrycia prawdy.

Mini-Europa – park 350 miniatur europejskich atrakcji w pobliżu stadionu Heysel na północy Brukseli – ostrożnie wróciła do normalności i wyprzedziła Europę dużą. Ale podobnie jak ona nie liczy na szturm turystów. – To będzie najgorszy rok w historii parku, mówi dyrektor Thierry Meeùs. Szkoda, Mini-Europa jest zwierciadłem Europy prawdziwej, odgrodziła białą linią londyński Big Ben od kontynentu. W jego pobliżu ustawiono budkę celników i postać Borisa Johnsona z kilofem w ręku.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Metoda Van Guchta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >