Świat

Metoda Van Guchta

BELGIA: Skąd tyle ofiar zarazy

Życie krok po kroku wraca do normy, chociaż wirus nadal czai się w pobliżu. Na fot. egzaminy przeprowadzone w centrum kongresowym Flanders Expo. Życie krok po kroku wraca do normy, chociaż wirus nadal czai się w pobliżu. Na fot. egzaminy przeprowadzone w centrum kongresowym Flanders Expo. Nicolas Maeterlinck / Forum
Belgia przodowała w złych statystykach, bo zbyt uczciwie liczyła ofiary wirusa. Poddawana była presji, aby nie wychodziła przed szereg. W końcu Bruksela to Europa, potrzebuje optymizmu, nadziei.
Jak w wielu krajach, w Belgii toczy się spór o metodę liczenia zgonów – w tym chęć ukrycia prawdy.Tim de Waele/Getty Images Jak w wielu krajach, w Belgii toczy się spór o metodę liczenia zgonów – w tym chęć ukrycia prawdy.

Mini-Europa – park 350 miniatur europejskich atrakcji w pobliżu stadionu Heysel na północy Brukseli – ostrożnie wróciła do normalności i wyprzedziła Europę dużą. Ale podobnie jak ona nie liczy na szturm turystów. – To będzie najgorszy rok w historii parku, mówi dyrektor Thierry Meeùs. Szkoda, Mini-Europa jest zwierciadłem Europy prawdziwej, odgrodziła białą linią londyński Big Ben od kontynentu. W jego pobliżu ustawiono budkę celników i postać Borisa Johnsona z kilofem w ręku.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Świat; s. 45
Oryginalny tytuł tekstu: "Metoda Van Guchta"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020