Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Trumpów dwóch

USA: Z jakim Trumpem spotka się Duda

Niektórym przedstawicielom PiS Trump jawi się niemal jako geniusz Appalachów, moralny gigant broniący tradycyjnej rodziny i chrześcijaństwa. Niektórym przedstawicielom PiS Trump jawi się niemal jako geniusz Appalachów, moralny gigant broniący tradycyjnej rodziny i chrześcijaństwa. Getty Images
Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu to ukoronowanie amerykańsko-polskiego sojuszu, który bez Donalda Trumpa nie będzie miał racji bytu.
John Bolton w swojej nowej książce o Trumpie: „Nie ma podstawowej wiedzy o świecie. Podatny na pochlebstwa zagranicznych przywódców, którzy nim manipulują”.Getty Images John Bolton w swojej nowej książce o Trumpie: „Nie ma podstawowej wiedzy o świecie. Podatny na pochlebstwa zagranicznych przywódców, którzy nim manipulują”.

Gdy zamykaliśmy ten numer POLITYKI, spotkanie było umówione na środę 24 czerwca. Andrzej Duda jako pierwszy światowy lider miał odwiedzić Biały Dom po przerwie spowodowanej pandemiczną kwarantanną. Termin wizyty – na cztery dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich – wywołał zarzuty o niedopuszczalną ingerencję Waszyngtonu w polską politykę. Z drugiej strony, trudno jednak winić Dudę, że skorzystał z zaproszenia. Tylko czy prezydent Polski na pewno wie, kto go zaprosił?

O ile jakimś sposobem Białemu Domowi nie udało się zablokować publikacji, 23 czerwca pierwsze egzemplarze wspomnień Johna Boltona „The Room Where It Happened” (Pokój, w którym to się wydarzyło) trafiły do czytelników.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Trumpów dwóch"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022