Świat

Palestyna do wzięcia

IZRAEL: Aneksja Zachodniego Brzegu

Jordania zapowiada, że aneksja wywoła „konflikt”; możliwe jest wręcz zerwanie układu pokojowego z Izraelem. Jordania zapowiada, że aneksja wywoła „konflikt”; możliwe jest wręcz zerwanie układu pokojowego z Izraelem. Getty Images
Za kilka dni Izrael rozpocznie aneksję Zachodniego Brzegu Jordanu. Brzmi to jak początek nowej wojny na Bliskim Wschodzie.
Lech Mazurczyk

Lokalne umowy koalicyjne rzadko budzą międzynarodowe zainteresowanie. Z porozumieniem Likudu premiera Beniamina Netanjahu i partii Biało-Niebiescy Benny’ego Ganza jest jednak inaczej. Już drugi miesiąc narasta międzynarodowa presja na ich wspólny rząd, by nie realizował jednego z punktów umowy. Pozwala on Netanjahu po 1 lipca anektować zasiedlone już przez Izrael terytoria palestyńskie. Tyle tylko, że aneksję tych terytoriów regulują nie umowy koalicyjne, ale prawo międzynarodowe, potępiając je.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Świat; s. 49
Oryginalny tytuł tekstu: "Palestyna do wzięcia"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016