Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Baron z gitarą

Baron von Loringhoven, zawodnik wagi ciężkiej

Arndt Freytag von Loringhoven Arndt Freytag von Loringhoven ČTK / PAP
Przodek był mistrzem krzyżackim, ojciec był w bunkrze z Hitlerem, bliski krewny uczestniczył w zamachu na führera. Człowiek służb, dyplomata z wieloletnim stażem w Moskwie, waga ciężka. Berlin wysyła go na trudne czasy do Warszawy.
W grudniu 2016 r. Arndt Freytag von Loringhoven został szefem służb specjalnych NATO – asystentem sekretarza generalnego ds. wywiadu i bezpieczeństwa.Amir Cohen/Reuters/Forum W grudniu 2016 r. Arndt Freytag von Loringhoven został szefem służb specjalnych NATO – asystentem sekretarza generalnego ds. wywiadu i bezpieczeństwa.

Rok 2002. Arndt Freytag von Loringhoven pracuje w ministerstwie spraw zagranicznych w Berlinie. Pisze przemówienia ministrowi Joschce Fischerowi. Wieczorami, po godzinach, gra na gitarze w zespole jAAzz, zrzeszającym uzdolnionych muzycznie dyplomatów. Zdolności językowych nie można mu odmówić. Zna angielski, francuski, rosyjski i odrobinę czeski. Teraz codziennie uczy się polskiego. Intensywne lekcje mają ścisły związek z nowym zadaniem. 30 czerwca kończy się misja Rolfa Nikela, dotychczasowego ambasadora Niemiec w Warszawie.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Baron z gitarą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022