Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Międzynarodówka K

K-pop i polityka

Koreański boysband BTS. Koreański boysband BTS. materiały prasowe
Kolejne pokolenie spektakularnie włączyło się do amerykańskiej polityki. Fani koreańskiego popu i nastolatki ze słynnego TikToka, zwarta internetowa armia podbijająca glob.
K-pop to soft power Korei Południowej. Koreańska fala telewizyjnych seriali i muzyki pop, pokonując napięcia historyczno-kulturowe, rozlała się na Japonię, Chiny i inne kraje azjatyckie, potem na Bliski Wschód, Europę i obie Ameryki.Roy Issa/materiały prasowe K-pop to soft power Korei Południowej. Koreańska fala telewizyjnych seriali i muzyki pop, pokonując napięcia historyczno-kulturowe, rozlała się na Japonię, Chiny i inne kraje azjatyckie, potem na Bliski Wschód, Europę i obie Ameryki.

We właściwym dla siebie bombastycznym stylu Donald Trump ogłosił, że jest tak wielu chętnych, że będzie musiał ustawić drugą scenę. Był to pierwszy wiec amerykańskiego prezydenta, od czasu wybuchu pandemii, który jednocześnie miał być jej oficjalnym zakończeniem (bo Trump uważa, że już w zasadzie wirusa pokonał) oraz wskrzeszeniem kampanii wyborczej przed listopadowymi wyborami. Jednak 20 czerwca w hali Bok Center w Tulsie, w stanie Oklahoma, połowa miejsc świeciła pustkami.

Jednym z powodów tej klapy był sabotaż.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Międzynarodówka K"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >