Świat

Misja Issy

ARABIA SAUDYJSKA: Muhammad Issa – przyjazna twarz islamu

Muhammad Issa Muhammad Issa AFP / EAST NEWS
Nowa twarz islamu – Muhammad Issa – modli się z Żydami, walczy z kłamstwem oświęcimskim i spotyka z Marine Le Pen. Tylko dla pozorów?
Pisał teksty do anglojęzycznych tabloidów i konferował z przedstawicielami dziesiątków innych wyznań: z papieżem Franciszkiem, mormonami i patriarchą moskiewskim.Reuters/Forum Pisał teksty do anglojęzycznych tabloidów i konferował z przedstawicielami dziesiątków innych wyznań: z papieżem Franciszkiem, mormonami i patriarchą moskiewskim.

Ma ledwo 55 lat, ale z siwą brodą wygląda poważnie, choć ta jest perfekcyjnie przystrzyżona. Dodatkowo wykrochmalona kufija i przetykane złotem jedwabne szaty nie pozostawiają wątpliwości – Muhammad bin Abdul Karim al-Issa to saudyjski ulem (uczony) najwyższej próby. Ten były minister sprawiedliwości pisze historię, bo w styczniu jako pierwszy muzułmanin wysokiego szczebla obchodził 75-lecie wyzwolenia obozu w Auschwitz u boku kilkudziesięciu przywódców światowych, w tym prominentnych Żydów.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Misja Issy"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021