Świat

Kody protestu

Portland ma długą tradycję protestów. Portland ma długą tradycję protestów. Getty Images

Cała Ameryka z uwagą przygląda się Portland, gdzie protesty przeciw rasizmowi i brutalności policji nabrały wyjątkowo gwałtownego charakteru. Od końca maja każdej nocy manifestacje gromadzą się wokół dwóch budynków należących do rządu federalnego. Wymalowano je sprayem, próbowano podpalać. Do ich ochrony i powstrzymania „przejęcia miasta przez anarchistów” prezydent Donald Trump wysłał na początku lipca wyglądających jak wojsko funkcjonariuszy rządowych agencji, w tym policji, członków specjalnego oddziału straży granicznej, strażników chroniących rządową własność czy agentów ścigających nielegalnych imigrantów.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020