Świat

Nuncjusz przed sądem

Luigi Ventura Luigi Ventura EAST NEWS
To pierwszy przypadek procesu cywilnego przeciwko nuncjuszowi.

Francja ustanawia ważny precedens. 75-letni abp Luigi Ventura, zawodowy dyplomata watykański, były ambasador papieski we Francji, ma stanąć przed sądem w Paryżu. Ciążą na nim zarzuty o seksualne molestowanie czterech mężczyzn. Ventura zaprzecza oskarżeniom. Chce podczas przewodu sądowego bronić swej niewinności i reputacji. Watykan pozbawił go immunitetu dyplomatycznego. Adwokatka hierarchy twierdzi, że padł on ofiarą spisku. Prawnicy jednej z ofiar widzą to inaczej: że prokuratura, kierując oskarżenie do sądu, potwierdziła zarzuty.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020