Świat

Nuncjusz przed sądem

Luigi Ventura Luigi Ventura EAST NEWS
To pierwszy przypadek procesu cywilnego przeciwko nuncjuszowi.

Francja ustanawia ważny precedens. 75-letni abp Luigi Ventura, zawodowy dyplomata watykański, były ambasador papieski we Francji, ma stanąć przed sądem w Paryżu. Ciążą na nim zarzuty o seksualne molestowanie czterech mężczyzn. Ventura zaprzecza oskarżeniom. Chce podczas przewodu sądowego bronić swej niewinności i reputacji. Watykan pozbawił go immunitetu dyplomatycznego. Adwokatka hierarchy twierdzi, że padł on ofiarą spisku. Prawnicy jednej z ofiar widzą to inaczej: że prokuratura, kierując oskarżenie do sądu, potwierdziła zarzuty.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 8

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Dlaczego niektórzy są bardziej kochliwi?

Co sprawia, że jedni zakochują się łatwiej niż inni, i dlaczego niektórzy mają w miłości szczęście, a inni nie.

Magdalena Kaczmarek
09.02.2016