Świat

COVID-19, tydzień trzydziesty piąty

W Europie rosną obawy przed drugą falą zachorowań. W Europie rosną obawy przed drugą falą zachorowań. Getty Images

W Stanach Zjednoczonych przybywają 43 nowe przypadki koronawirusa na minutę, liczba zakażeń przekroczyła 4,3 mln i jest blisko 150 tys. ofiar śmiertelnych. Najwięcej infekcji jest w Kalifornii, trudna sytuacja panuje w Teksasie, Arizonie, Alabamie i Nevadzie. Na 100 dni przed wyborami prezydenckimi Donald Trump ogłosił odwołanie narodowej konwencji wyborczej Republikanów. Miała się odbyć 24 sierpnia w Jacksonville na Florydzie, która stała się teraz jednym z epicentrów epidemii. „Nadal zamierzam wygłosić przemówienie, ale w innej formie” – zapowiedział.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 9

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020