Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Znicza nie gaśmy

JAPONIA: Odłożone igrzyska

Tokio. Mimo że pandemia wydaje się być pod kontrolą, wszyscy się zastanawiają, jak przeprowadzić igrzyska w nowych warunkach sanitarnych. Tokio. Mimo że pandemia wydaje się być pod kontrolą, wszyscy się zastanawiają, jak przeprowadzić igrzyska w nowych warunkach sanitarnych. AP / EAST NEWS
Gdyby nie pandemia, właśnie liczylibyśmy medale olimpijczyków z Tokio. Przełożone na przyszły rok igrzyska mają być zupełnie inne.
Argentyński kajakarz Sebastian Rossi trenuje w Buenos Aires w przydomowym basenie, przygotowując się do igrzysk w Tokio.Reuters/Forum Argentyński kajakarz Sebastian Rossi trenuje w Buenos Aires w przydomowym basenie, przygotowując się do igrzysk w Tokio.

Wymagacie ode mnie zbyt wiele – bronił się Thomas Bach, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Chwilę wcześniej zapytano go o szanse na to, że letnie igrzyska w Tokio, przesunięte o rok z powodu pandemii, uda się zorganizować w nowym terminie. Zaraz dodał, że igrzyska powinny być symbolem zwycięstwa nad pandemią. Problem polega na tym, że za rok pandemia wcale nie musi się skończyć. Na razie kolejne dni przynoszą nowe rekordy zakażeń na świecie.

Gdyby decyzja o tym, czy 23 lipca przyszłego roku zapalić nad Tokio olimpijski znicz, uzależniona była od obecnej sytuacji epidemicznej w samej Japonii, nawet członkowie komitetu organizacyjnego przyznają, że imprezy nie dałoby się przeprowadzić.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Znicza nie gaśmy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022