Świat

W fotelu i na kozetce

USA: Dlaczego Trump jest taki, jaki jest

Donald Trump z ojcem Fredem seniorem, matką Mary Anne, pierwszą żoną Ivaną oraz młodszym bratem Robertem i jego żoną Blaine, 1988 r. Donald Trump z ojcem Fredem seniorem, matką Mary Anne, pierwszą żoną Ivaną oraz młodszym bratem Robertem i jego żoną Blaine, 1988 r. Rex Features / EAST NEWS
Donald Trump będzie oficjalnym kandydatem na drugą kadencję. Przez całą pierwszą trwał nieustanny festiwal teorii: dlaczego właściwie Trump jest taki, jaki jest?
Trzeba mieć prawdziwą zdolność uwodzenia ludzi, by jako playboy i miliarder zostać idolem i przywódcą buntu klas ludowych.Joshua Roberts/Reuters/Forum Trzeba mieć prawdziwą zdolność uwodzenia ludzi, by jako playboy i miliarder zostać idolem i przywódcą buntu klas ludowych.

Na swojej kończącej się właśnie przedwyborczej konwencji, z powodu pandemii skurczonej do wirtualnego minimum, Republikanie oficjalnie już nominują Donalda Trumpa na kandydata w listopadowych wyborach. Tydzień wcześniej w podobnie niezwykłym, kameralnym formacie – bez wielotysięcznego zgromadzenia, wiwatów i baloników pod kopułą – formalności dopełnili Demokraci, namaszczając na przeciwnika prezydenta Joego Bidena. Obie partie, zjednoczone wokół swoich liderów, ogłosiły programy. Nie one jednak tak naprawdę się liczą – tegoroczne wybory, jak mało które w historii USA, będą starciem osobowości obu rywali.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "W fotelu i na kozetce"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020