Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

W fotelu i na kozetce

USA: Dlaczego Trump jest taki, jaki jest

Donald Trump z ojcem Fredem seniorem, matką Mary Anne, pierwszą żoną Ivaną oraz młodszym bratem Robertem i jego żoną Blaine, 1988 r. Donald Trump z ojcem Fredem seniorem, matką Mary Anne, pierwszą żoną Ivaną oraz młodszym bratem Robertem i jego żoną Blaine, 1988 r. Rex Features / EAST NEWS
Donald Trump będzie oficjalnym kandydatem na drugą kadencję. Przez całą pierwszą trwał nieustanny festiwal teorii: dlaczego właściwie Trump jest taki, jaki jest?
Trzeba mieć prawdziwą zdolność uwodzenia ludzi, by jako playboy i miliarder zostać idolem i przywódcą buntu klas ludowych.Joshua Roberts / Reuters/Forum Trzeba mieć prawdziwą zdolność uwodzenia ludzi, by jako playboy i miliarder zostać idolem i przywódcą buntu klas ludowych.

Na swojej kończącej się właśnie przedwyborczej konwencji, z powodu pandemii skurczonej do wirtualnego minimum, Republikanie oficjalnie już nominują Donalda Trumpa na kandydata w listopadowych wyborach. Tydzień wcześniej w podobnie niezwykłym, kameralnym formacie – bez wielotysięcznego zgromadzenia, wiwatów i baloników pod kopułą – formalności dopełnili Demokraci, namaszczając na przeciwnika prezydenta Joego Bidena. Obie partie, zjednoczone wokół swoich liderów, ogłosiły programy. Nie one jednak tak naprawdę się liczą – tegoroczne wybory, jak mało które w historii USA, będą starciem osobowości obu rywali.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "W fotelu i na kozetce"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >