„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Messianizm

Messianizm Messiego

Geniusz Messiego polega na tym, że nawet w słabej drużynie wciąż błyszczy. Geniusz Messiego polega na tym, że nawet w słabej drużynie wciąż błyszczy. Reuters / Forum
Jeszcze nigdy sama możliwość zmiany klubu przez gwiazdę futbolu nie była wydarzeniem o randze globalnej.
Leo Messi jako Che Guevara na okładce francuskiego magazynu sportowego „L’Équipe”.materiały prasowe Leo Messi jako Che Guevara na okładce francuskiego magazynu sportowego „L’Équipe”.

Gdy tydzień temu Leo Messi wysłał do zarządu FC Barcelony oficjalną informację o zamiarze odejścia z klubu, wiadomość o tym obiegła cały świat. Podawały ją agencje prasowe, telewizje i portale internetowe – od rodzinnej Argentyny piłkarza przez Europę po Australię i Chiny, gdzie od ponad dekady futbol jest ukochanym sportem kibiców i wielkim biznesem.

Przez następne dni nazwisko najlepszego piłkarza świata – a wedle niektórych także w całej historii piłki nożnej – przewijało się przez czołówki obok najważniejszych wydarzeń.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Messianizm"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021