Świat

Piromanka

HISZPANIA: Isabel Díaz Ayuso – antycovidowa prezydent Madrytu

Isabel Díaz Ayuso Isabel Díaz Ayuso Eduardo Parra/Europa Press / Getty Images
Isabel Díaz Ayuso, prawicowa prezydentka ogarniętego pandemią Madrytu i nowa gwiazda hiszpańskiej polityki, idzie na wojnę z lockdownem i rządem centralnym.
Pandemia, która wybuchła w Madrycie niecały rok po objęciu przez nią władzy ujawniła, że ten najbogatszy region w Hiszpanii jest też w jakimś sensie najgorzej do niej przygotowany.Oscar Cañas/Zuma Press/Forum Pandemia, która wybuchła w Madrycie niecały rok po objęciu przez nią władzy ujawniła, że ten najbogatszy region w Hiszpanii jest też w jakimś sensie najgorzej do niej przygotowany.

Madryt to okopy, z których PP [prawicowa Partia Ludowa – przyp. red.] chce obalić rząd” – pisze w internetowym dzienniku Eldiario.es publicystka Rosa María Artal. „To wyjaśnia obłąkańcze zachowania, jakich świadkami jesteśmy my, mieszkańcy regionu – jeńcy na wojnie, w której nie liczy się nasze życie”.

Stolica Hiszpanii i jej okolice to dziś jedno z najbardziej doświadczonych przez pandemię miejsc w Europie. W pierwszej połowie października liczba zarażonych sięgała tu prawie 600 na 100 tys.

Polityka 44.2020 (3285) z dnia 27.10.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Piromanka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021