Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Piromanka

HISZPANIA: Isabel Díaz Ayuso – antycovidowa prezydent Madrytu

Isabel Díaz Ayuso Isabel Díaz Ayuso Eduardo Parra/Europa Press / Getty Images
Isabel Díaz Ayuso, prawicowa prezydentka ogarniętego pandemią Madrytu i nowa gwiazda hiszpańskiej polityki, idzie na wojnę z lockdownem i rządem centralnym.
Pandemia, która wybuchła w Madrycie niecały rok po objęciu przez nią władzy ujawniła, że ten najbogatszy region w Hiszpanii jest też w jakimś sensie najgorzej do niej przygotowany.Oscar Cañas/Zuma Press/Forum Pandemia, która wybuchła w Madrycie niecały rok po objęciu przez nią władzy ujawniła, że ten najbogatszy region w Hiszpanii jest też w jakimś sensie najgorzej do niej przygotowany.

Madryt to okopy, z których PP [prawicowa Partia Ludowa – przyp. red.] chce obalić rząd” – pisze w internetowym dzienniku Eldiario.es publicystka Rosa María Artal. „To wyjaśnia obłąkańcze zachowania, jakich świadkami jesteśmy my, mieszkańcy regionu – jeńcy na wojnie, w której nie liczy się nasze życie”.

Stolica Hiszpanii i jej okolice to dziś jedno z najbardziej doświadczonych przez pandemię miejsc w Europie. W pierwszej połowie października liczba zarażonych sięgała tu prawie 600 na 100 tys.

Polityka 44.2020 (3285) z dnia 27.10.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Piromanka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >