Świat

Trump ma furtkę

Donald Trump z „USA Today”, który na pierwszej stronie donosi o uniewinnieniu byłego prezydenta. Donald Trump z „USA Today”, który na pierwszej stronie donosi o uniewinnieniu byłego prezydenta. Oliver Contreras/Pool/EPA / PAP

Druga procedura impeachmentu Donalda Trumpa, podobnie jak pierwsza, w 2019 r., zakończyła się jego uniewinnieniem. Senat uznał, iż prezydent może bezkarnie podżegać swoich radykalnych zwolenników, aby siłą zmusili Kongres do unieważnienia jego przegranej w wyborach. Jako czyn najbardziej zasługujący na impeachment konstytucja USA wymienia na pierwszym miejscu „zdradę kraju” (treason), w czym mieści się rebelia przeciw własnemu rządowi. Wystarczyło to do przekonania tylko 7 republikańskich senatorów, żeby przyłączyli się do 50 Demokratów i zagłosowali „winny”.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021