Świat

Trump ma furtkę

Donald Trump z „USA Today”, który na pierwszej stronie donosi o uniewinnieniu byłego prezydenta. Donald Trump z „USA Today”, który na pierwszej stronie donosi o uniewinnieniu byłego prezydenta. Oliver Contreras/Pool/EPA / PAP

Druga procedura impeachmentu Donalda Trumpa, podobnie jak pierwsza, w 2019 r., zakończyła się jego uniewinnieniem. Senat uznał, iż prezydent może bezkarnie podżegać swoich radykalnych zwolenników, aby siłą zmusili Kongres do unieważnienia jego przegranej w wyborach. Jako czyn najbardziej zasługujący na impeachment konstytucja USA wymienia na pierwszym miejscu „zdradę kraju” (treason), w czym mieści się rebelia przeciw własnemu rządowi. Wystarczyło to do przekonania tylko 7 republikańskich senatorów, żeby przyłączyli się do 50 Demokratów i zagłosowali „winny”.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016