Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Czechy za zamkniętymi drzwiami

CZECHY: Władza przygnieciona covidem

Czesi testują na potęgę. Rząd ogłosił powszechne testy na covid w każdym zakładzie pracy. Czesi testują na potęgę. Rząd ogłosił powszechne testy na covid w każdym zakładzie pracy. CTK / PAP
Pandemia u naszych południowych sąsiadów przybrała rozmiary narodowej tragedii. Kolejną ofiarą wirusa może być rząd, a może nawet godność narodowa.
W opozycji, dotąd podzielonej, wyrósł w trakcie pandemii zawodnik wagi ciężkiej, który szykuje się do przejęcia rządów. To Ivan Bartoš, szef Partii Piratów, traktowanej dotąd z przymrużeniem oka.CTK/PAP W opozycji, dotąd podzielonej, wyrósł w trakcie pandemii zawodnik wagi ciężkiej, który szykuje się do przejęcia rządów. To Ivan Bartoš, szef Partii Piratów, traktowanej dotąd z przymrużeniem oka.

„Jak to się stało, że Czechy zostały mistrzem świata w covid?” – pytał kilka dni temu ekspert ekonomiczny Daniel Münich na portalu seznam.cz. Nasz sąsiad jeszcze przed rokiem był uznawany za wzór walki z pandemią. Dziś – w połowie marca – jest europejską czarną dziurą, z rekordową liczbą zarażonych, rekordowymi przyrostami nowych przypadków i rekordową liczbą zgonów.

Tylko 3 marca przybyło ponad 16,6 tys. nowych zakażeń, a liczba zmarłych z powodu wirusa w tym 11-milionowym państwie przekroczyła 20 tys.

Polityka 11.2021 (3303) z dnia 09.03.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Czechy za zamkniętymi drzwiami"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021