Świat

Lepiej więcej

USA: Rewolucyjny plan Bidena

Detroit, stolica kryzysu. Detroit, stolica kryzysu. Getty Images
Historyczny plan pomocy prezydenta Joe Bidena, wart 1,9 bln dolarów, może się okazać rewolucją nie tylko dla biedniejszych Amerykanów, ale też dla zasad klasycznej ekonomii.
Plan Bidena nie byłby politycznie możliwy, gdyby nie pandemia i lockdown gospodarki.Reuters/Forum Plan Bidena nie byłby politycznie możliwy, gdyby nie pandemia i lockdown gospodarki.

Pierwszy kamień milowy prezydentury Joe Bidena. 11 marca, zaraz po podpisaniu ustawy American Rescue Plan, prezydent USA mówił o ekonomicznych ofiarach pandemii: „Ich głos został usłyszany. Wierzę, że to historyczne prawo odbuduje kręgosłup naszego kraju i da narodowi – klasie pracującej i średniej, ludziom, którzy zbudowali ten kraj – szansę, aby walczyć o swoje”. Obecna również wiceprezydent Kamala Harris dodała: „Ten stymulus wyrwie z biedy połowę amerykańskich dzieci, które dziś w niej żyją”.

Polityka 12.2021 (3304) z dnia 16.03.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Lepiej więcej"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021