Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Córka marnotrawna

WIELKA BRYTANIA: Shamima Begum – córka marnotrawna

Sprawa Shamimy Begum, choć głośna, nie jest wcale jedyna. Sprawa Shamimy Begum, choć głośna, nie jest wcale jedyna. Forum
Brytyjka Shamima Begum zgrzeszyła, walcząc po stronie tzw. Państwa Islamskiego, a teraz chce wrócić. Czy Wielka Brytania powinna Shamimę przyjąć i przebaczyć?
Przytłaczająca większość Brytyjczyków popiera decyzję o odebraniu Shamimie obywatelstwa.Anthony Loyd - The Times/News Licensing/Forum Przytłaczająca większość Brytyjczyków popiera decyzję o odebraniu Shamimie obywatelstwa.

Ucieka z domu w 2014 r., ma 15 lat. Razem z dwiema koleżankami ze wschodniego Londynu dociera do Turcji, a stamtąd do Syrii. Są nieletnie, ale nikt ich nie zatrzymuje. Po kilku dniach w Rakce Shamima Begum bierze ślub z nieznanym jej wcześniej mężczyzną, razem chcą dołączyć do tzw. Państwa Islamskiego (PI). Dla dżihadystów to gratka: oto nowoczesne Brytyjki odrzucają wartości Zachodu i wstępują w ich szeregi. Shamima zostaje okrzyknięta jihadi bride, panną młodą dżihadu, trafia do przekazów propagandowych i na plakaty.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Córka marnotrawna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >