Świat

Córka marnotrawna

WIELKA BRYTANIA: Shamima Begum – córka marnotrawna

Sprawa Shamimy Begum, choć głośna, nie jest wcale jedyna. Sprawa Shamimy Begum, choć głośna, nie jest wcale jedyna. Forum
Brytyjka Shamima Begum zgrzeszyła, walcząc po stronie tzw. Państwa Islamskiego, a teraz chce wrócić. Czy Wielka Brytania powinna Shamimę przyjąć i przebaczyć?
Przytłaczająca większość Brytyjczyków popiera decyzję o odebraniu Shamimie obywatelstwa.Anthony Loyd - The Times/News Licensing/Forum Przytłaczająca większość Brytyjczyków popiera decyzję o odebraniu Shamimie obywatelstwa.

Ucieka z domu w 2014 r., ma 15 lat. Razem z dwiema koleżankami ze wschodniego Londynu dociera do Turcji, a stamtąd do Syrii. Są nieletnie, ale nikt ich nie zatrzymuje. Po kilku dniach w Rakce Shamima Begum bierze ślub z nieznanym jej wcześniej mężczyzną, razem chcą dołączyć do tzw. Państwa Islamskiego (PI). Dla dżihadystów to gratka: oto nowoczesne Brytyjki odrzucają wartości Zachodu i wstępują w ich szeregi. Shamima zostaje okrzyknięta jihadi bride, panną młodą dżihadu, trafia do przekazów propagandowych i na plakaty.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Córka marnotrawna"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chwiejne dzieciństwo. Nastolatki coraz wcześniej sięgają po alkohol

Nastolatki piją. Pierwszy raz po alkohol sięgają w wieku 12–13 lat. Kiedy mają 15–18, były już co najmniej raz pijane.

Katarzyna Kaczorowska
05.09.2021