Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Nie taka zielona

NIEMCY: Annalena Baerbock: zielona kanclerz?

Po prawie 16 latach „ery Merkel” Niemcy nie chcą rewolucji, ale z radością poczuliby powiew świeżości. Na fot. Angela Merkel i Annalena Baerbock. Po prawie 16 latach „ery Merkel” Niemcy nie chcą rewolucji, ale z radością poczuliby powiew świeżości. Na fot. Angela Merkel i Annalena Baerbock. Helise Annegret/Reuters / Forum
40-letnia Annalena Baerbock już jesienią może zostać najmłodszym kanclerzem w historii Niemiec. Jej partia Zielonych właśnie przejęła prowadzenie w sondażach.
Annalena BaerbockSean Gallup/Getty Images Annalena Baerbock

Po obu stronach pobocza gęsto od billboardów. Reklamuje się każda większa partia – od lewicy po antyimigrancką Alternatywę. Jeden z przejeżdżających kierowców komentuje bez złudzeń: „Kampania wyborcza w Niemczech – wszyscy tygodniami przepalają mnóstwo kasy, a na końcu zawsze wygrywa Merkel!”.

Ta karykatura, którą w 2017 r. opublikował na łamach „Der Tagesspiegel” rysownik Klaus Stuttmann, dobrze oddaje istotę niemieckiej polityki ostatnich kilkunastu lat.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie taka zielona"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022