Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Krócej, czyli lepiej

HISZPANIA: Czterodniowy tydzień pracy

Słynna hiszpańska sjesta bywa rzekomym dowodem na to, że na południu Europy pracuje się mało, a ludzie wolą raczej „cieszyć się życiem”. Słynna hiszpańska sjesta bywa rzekomym dowodem na to, że na południu Europy pracuje się mało, a ludzie wolą raczej „cieszyć się życiem”. PantherMedia
Pogrążona w kryzysie Hiszpania przetestuje czterodniowy tydzień pracy. Krytycy mówią, że to najgorszy moment. Pomysłodawcy – że trudno sobie wyobrazić lepszy.
„Siesta” – obraz Equipo Cronica, grupy hiszpańskich artystów tworzących w latach 1963–81.Album/Oronoz/EAST NEWS „Siesta” – obraz Equipo Cronica, grupy hiszpańskich artystów tworzących w latach 1963–81.

Pomysł, żeby skrócić tydzień pracy, nie jest nowy. W wielu krajach – na czele z Wielką Brytanią, Nową Zelandią i Skandynawią – od lat trwa nie tylko debata o tej idei, ale i próby wcielania jej w życie. Do tej pory skrócony czas pracy testowały jednak pojedyncze przedsiębiorstwa albo miasta. Hiszpania będzie pierwszym państwem, w którym eksperyment wychodzi od rządu.

Pilotażowy, trzyletni projekt ma kosztować 50 mln euro, w większości pochodzących z unijnego Funduszu Odbudowy.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Krócej, czyli lepiej"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >