„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

To tylko gwałt

WŁOCHY: Gwałt usprawiedliwiany

Beppe Grillo, lider Ruchu 5 Gwiazd. Beppe Grillo, lider Ruchu 5 Gwiazd. Samantha Zucchi/Insidefoto/Mondadori Portfolio / Getty Images
Głośna sprawa oskarżonego o gwałt celebryty pokazuje, że Włochy wciąż mają problem z reagowaniem na przestępstwa seksualne.
Kadr z filmu „Romans ludowy” z Ornellą Muti w roli głównej.materiały prasowe Kadr z filmu „Romans ludowy” z Ornellą Muti w roli głównej.

W połowie kwietnia znany włoski aktor i satyryk Beppe Grillo ostro wystąpił na swoim blogu w obronie 20-letniego syna oskarżonego o współudział w gwałcie. 72-letni Grillo zyskał popularność jako założyciel i charyzmatyczny przywódca Ruchu 5 Gwiazd, najliczniejszej formacji politycznej we włoskim parlamencie.

Wprawdzie Grillo ograniczył ostatnio swoją polityczną aktywność, nadal jest jednak „gwarantem” ugrupowania, które próbuje zrewolucjonizować Włochy z pomocą internetu, wprowadzając tzw.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "To tylko gwałt"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021