Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Obrotowy

USA: Joe Manchin – kim jest najpotężniejszy amerykański senator

Joe Manchin Joe Manchin Patrick Smith / Getty Images
Joe Manchin jest dziś najpotężniejszym amerykańskim senatorem. Również dlatego, że jako jeden z ostatnich polityków na Kapitolu ma własne zdanie.
Joe Manchin, zanim został senatorem Wirginii Zachodniej, był gubernatorem tego stanu w latach 2005-2010.POOL/Reuters/Forum Joe Manchin, zanim został senatorem Wirginii Zachodniej, był gubernatorem tego stanu w latach 2005-2010.

Najpotężniejszym politykiem w amerykańskim Kongresie nie jest dziś przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ani lider demokratycznej większości w Senacie Charles Schumer. Centrum prawdziwej władzy w Waszyngtonie to nie Kapitol, ani nawet Biały Dom, tylko zacumowany przy nabrzeżu Potomaku jacht lub raczej barka mieszkalna „Almost Haeven” (Prawie Niebo).

W tygodniu mieszka tam demokratyczny senator Joe Manchin, by po zakończeniu posiedzeń legislatury wrócić na weekend do rodzinnej West Virginii.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Obrotowy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014