Świat

Najgłośniejszy Francuz

FRANCJA: Eric Zemmour – wieszcz skrajnej prawicy

Eric Zemmour Eric Zemmour EAST NEWS
Skandalizujący publicysta Eric Zemmour stał się wieszczem francuskiej skrajnej prawicy, z której właśnie próbuje się wypisać Marine Le Pen.
Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.Corbis/Getty Images Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.

Tygodnik „L’Express” zapytał niedawno na okładce: „Zemmour na prezydenta?”. Dziennikarzom udało się ustalić, że Eric Zemmour interesował się metodami zbierania podpisów poparcia. W nieoficjalnych sondażach chce głosować na niego nawet 11–12 proc. Francuzów, którzy już w przyszłym roku pójdą do wyborów prezydenckich.

Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Świat; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Najgłośniejszy Francuz"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021