Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Najgłośniejszy Francuz

FRANCJA: Eric Zemmour – wieszcz skrajnej prawicy

Eric Zemmour Eric Zemmour EAST NEWS
Skandalizujący publicysta Eric Zemmour stał się wieszczem francuskiej skrajnej prawicy, z której właśnie próbuje się wypisać Marine Le Pen.
Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.Corbis/Getty Images Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.

Tygodnik „L’Express” zapytał niedawno na okładce: „Zemmour na prezydenta?”. Dziennikarzom udało się ustalić, że Eric Zemmour interesował się metodami zbierania podpisów poparcia. W nieoficjalnych sondażach chce głosować na niego nawet 11–12 proc. Francuzów, którzy już w przyszłym roku pójdą do wyborów prezydenckich.

Francuskie media mają więc nowego bohatera. Inteligentny, antyimigrancki, chamski, antymuzułmański, mizogin, populistyczny, przebiegły, nacjonalistyczny, „patriotyczny” – i skazany trzykrotnie za mowę nienawiści.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Świat; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Najgłośniejszy Francuz"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?