Świat

Agresywny democentrysta

USA: Matthew McConaughey: od aktora do gubernatora?

Matthew McConaughey Matthew McConaughey Tim Warner / Getty Images
Hollywoodzki aktor Matthew McConaughey przymierza się do walki o stanowisko gubernatora Teksasu. Chce być pośrodku.
Greg Abbott, obecnie urzędujący gubernator Teksasu, zapowiedział kandydowanie na trzecią kadencję.Bob Daemmrich/Zuma Press/Forum Greg Abbott, obecnie urzędujący gubernator Teksasu, zapowiedział kandydowanie na trzecią kadencję.

Fama „zabójczo przystojnego” ciągnie się za nim od podstawówki. W 1977 r., kiedy miał osiem lat, matka zgłosiła go do konkursu Little Mister Texas. Wygrał, a zdjęcie, na którym trzyma trofeum, zawisło na ścianie w kuchni. Potem, kiedy był już trzydziestoparolatkiem, seryjnie wygrywał plebiscyty na najseksowniejszego mężczyznę Hollywood, Ameryki i świata. Przyczyniła się do tego, oprócz urody i teksańskiego sznytu, seria komedii romantycznych, w których grał.

Dopiero niedawno, kiedy McConaughey przeglądał rodzinne archiwum, dostrzegł ze zdumieniem, że na pucharze jest napisane „Little Mr Texas 1977 Runner-up”, czyli „Little Mister Texas 1977 Drugie Miejsce”.

Polityka 25.2021 (3317) z dnia 15.06.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Agresywny democentrysta"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021