Świat

Wszystkie litery Ameryki

USA: Czarnoskóra mistrzyni literowania

Zaila Avant-garde Zaila Avant-garde AP / EAST NEWS
Pierwszy raz w historii najlepszym uczniem USA w spellingu – amerykańskim fenomenie kulturowym – została czarnoskóra dziewczynka Zaila Avant-garde.
Finaliści 2021 Scripps National Spelling Bee w Orlando.Pool/Reuters/Forum Finaliści 2021 Scripps National Spelling Bee w Orlando.

Zaila Avant-garde jest wszechstronnie utalentowana. Choć ma zaledwie 14 lat i mieszka w prowincjonalnym miasteczku w Luizjanie, już trzykrotnie zapisała się w Księdze rekordów Guinnessa. M.in. w kategorii „najwięcej odbić w ciągu jednej minuty podczas żonglowania czterema piłkami jednocześnie” (jej wynik to 255). Wystąpiła w reklamie z gwiazdą NBA Stephenem Currym, chce studiować na Harvardzie, zostać trenerką NBA, archeolożką albo astronautką w NASA.

I teraz ma szanse spełnić te marzenia.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszystkie litery Ameryki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021