„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Którzy Afgańczycy?

Zakończyła się 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Według prorządowych mediów w Polsce jedną z największych gwiazd tej sesji był jednak prezydent Andrzej Duda. Według prorządowych mediów w Polsce jedną z największych gwiazd tej sesji był jednak prezydent Andrzej Duda. POOL/Reuters / Forum

Zakończyła się interesująca – tu zaskoczenie – 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Ostatni dzień zdominowała sprawa Afganistanu: w siedzibie Narodów Zjednoczonych urzęduje wciąż przedstawiciel rządu niedawno obalonego przez talibów. Ci ostatni domagali się wystąpienia swojego przedstawiciela, ale specjalna komisja złożona z mocarstw, która de facto decyduje o uznaniu delegacji, stwierdziła, że talibowie odezwali się za późno. Nieoficjalnie mówi się, że komisja chce wymusić na talibach m.

Polityka 40.2021 (3332) z dnia 28.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Którzy Afgańczycy?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021