Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Sojusz roweru z landroverem

NIEMCY: Układanki po wyborach

Od lewej: Volker Wissing (Zieloni), Annalena Baerbock (Zieloni), Christian Lindner (FDP) i Robert Habeck (Zieloni) – kogo wybiorą na kanclerza? Od lewej: Volker Wissing (Zieloni), Annalena Baerbock (Zieloni), Christian Lindner (FDP) i Robert Habeck (Zieloni) – kogo wybiorą na kanclerza? EPA / PAP
Po wyborach w Niemczech powstała nowa siła – przewrotny sojusz Zielonych i liberałów, który chce wyrwać kraj z rąk ancien régime’u.
Kanclerzem zostanie Armin Laschet (CDU) czy Olaf Scholz (SPD)?Instagram Kanclerzem zostanie Armin Laschet (CDU) czy Olaf Scholz (SPD)?

Zieloni i Żółci to ponoć wymarzona para do wyciągnięcia Niemiec z zastoju „ery Merkel”. Tak też czołowa czwórka obu partii – rzeczonych Zielonych i liberałów z FDP z jej tradycyjnym żółtym kolorem – zaprezentowała się na zdjęciu zrobionym w trakcie tajnego spotkania dwa dni po niemieckich wyborach. Oto przekładaniec nowej generacji: jesteśmy uśmiechniętymi przedstawicielami pokolenia 40+ na luzie. I 26 września nasze partie zdobyły w sumie 26,3 proc. głosów – więcej niż socjaldemokraci (25,7) i chadecy (24,1).

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Sojusz roweru z landroverem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >