Świat

Carlson z okienka

USA: Tucker Carlson: medialny guru amerykańskiej prawicy

Tucker Carlson Tucker Carlson Chip Somodevilla / Getty Images
Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Tuckerowi Carlsonowi, guru amerykańskiej prawicy. Jeśli zrobił to po to, żeby bardziej zepsuć relacje z Waszyngtonem, trafił doskonale.
Tucker Carlson jako gwiazda telewizji Fox News.Brendan McDermid/Reuters/Forum Tucker Carlson jako gwiazda telewizji Fox News.

Nie wiadomo tylko, czy prezydenccy organizatorzy wywiadu zdawali sobie sprawę, jak obecny rząd USA może odebrać występ Andrzeja Dudy u Tuckera Carlsona, sztandarowego rzecznika Donalda Trumpa, szczególnie zajadłego w atakach na administrację Joe Bidena i Demokratów. Ale tuz telewizji Fox News – jego program, nadawany o godzinie 20, ogląda ok. 3 mln telewidzów i drugie tyle przez internet – zasługuje na uwagę nie tylko dlatego, że sprawuje tak potężny rząd dusz. Cała jego kariera ilustruje znamienną ewolucję mediów w Ameryce, a nawet amerykańskiej polityki.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Carlson z okienka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021