Świat

Norwegia. Strzelał do ludzi z łuku, zabił pięć osób

Norwegia. Sprawca strzelał do ludzi z łuku, zabił pięć osób. Norwegia. Sprawca strzelał do ludzi z łuku, zabił pięć osób. Forum
Do ataku z użyciem łuku i strzał doszło w środę po południu w norweskim mieście Kongsberg. Zginęło pięć osób, dwie zostały ranne.

Wiadomo już, że sprawca ataku został zatrzymany pod zarzutem dokonania zamachu. To najpewniej obywatel Danii, ale motywy, jakimi się kierował, nie są znane. Ranne dwie osoby są w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest pięć ofiar śmiertelnych.

Norwegia. Napastnik działał prawdopodobnie sam

Policja informację o mężczyźnie, strzelającym z łuku do ludzi niedaleko supermarketu w Kongsberg, dostała w środę po godz. 18 lokalnego czasu. Podejrzanego o zamach ujęto i przewieziono na posterunek w Drammen. Pierwsze informacje wskazują, że działał sam. Norweska TV2 podała, że napastnik był uzbrojony także w nóż i inne rodzaje broni.

Szefowie policji w Norwegii nakazali wszystkim funkcjonariuszom w całym kraju nosić przy sobie broń palną jako dodatkowy środek ostrożności. Na co dzień norweska policja nie chodzi uzbrojona, broń trzymana jest w komisariatach lub radiowozach.Norwegia. Zamach dzień przed zmianą rządu

Cytowana przez BBC premier Norwegii Erna Solberg powiedziała, że ​​doniesienia o incydencie były „przerażające”. „Rozumiem, że wiele osób się boi, ale ważne jest, aby podkreślić, że policja ma teraz kontrolę” – dodała na konferencji prasowej szefowa rządu z Partii Konserwatywnej. W czwartek, po ośmiu latach rządów, odchodzi ze stanowiska po przegranych wyborach. Jej następcą będzie szef Partii Pracy Jonas Gahr Store. „Poinformowałam przyszłego premiera o tym, co się wydarzyło. Nowy rząd jest gotowy do działania” – dodała ustępująca premier.

Kongsberg to miasto i gmina leżąca w regionie Buskerud, leży na południowy-zachód od Oslo. Liczy ponad 25 tys. mieszkańców.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną