„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Miraż metraży

CHINY: Bańka z mieszkaniami

Wuhan, osiedle drapaczy chmur wybudowane przez Evergrande. Wuhan, osiedle drapaczy chmur wybudowane przez Evergrande. Getty Images
Krytyczny stan wielkiego chińskiego dewelopera Evergrande oznacza, że następny globalny kryzys może się zacząć od mieszkaniowego bzika Chińczyków.
Jedyną siłą zdolną powstrzymać falę bankructw branży deweloperskiej – a za nią falę bezrobocia na innych kontynentach – jest chińskie państwo i jego interwencja.Carlos Garcia Rawlins/Reuters/Forum Jedyną siłą zdolną powstrzymać falę bankructw branży deweloperskiej – a za nią falę bezrobocia na innych kontynentach – jest chińskie państwo i jego interwencja.

Serial „Znajdę ci lepszy dom” potrzebował ledwie kilku tygodni, by stać się najpopularniejszą chińską produkcją ostatnich lat. Były dni, gdy odtwarzano go w internecie ponad 300 mln razy. W niespełna miesiąc licznik odtworzeń 53-odcinkowej produkcji przekroczył 4 mld.

Akcja toczy się w biurze agencji nieruchomości w Szanghaju. Plenery są cukierkowe, jak z prospektu – z obowiązkowymi platanami szanghajskiej Koncesji Francuskiej i sylwetkami drapaczy chmur dzielnicy Pudong.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Miraż metraży"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020