„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Lody z duszą

USA: Ben&Jerry – marka, która postawiła się Izraelowi

Ben Cohen i Jerry Greenfield, producenci lodów i twórcy społecznie zaangażowanej firmy Ben&Jerry’s. Ben Cohen i Jerry Greenfield, producenci lodów i twórcy społecznie zaangażowanej firmy Ben&Jerry’s. EPA / PAP
Ben&Jerry’s, producent najsmaczniejszych lodów w Ameryce, rzucił wyzwanie Izraelowi. Ogłosił, że nie będzie ich sprzedawał osadnikom na ziemiach okupowanych.
W lipcu firma Ben and Jerrys ogłosiła, że nie będzie sprzedawać lodów w żydowskich osiedlach na ziemiach okupowanych przez Izrael.Ronen Zvulun/Reuters/Forum W lipcu firma Ben and Jerrys ogłosiła, że nie będzie sprzedawać lodów w żydowskich osiedlach na ziemiach okupowanych przez Izrael.

„Jesteśmy Żydami, więc jak możemy być antysemitami?” – śmiali się dwaj starsi panowie, Ben Cohen i Jerry Greenfield, w niedawnej rozmowie z portalem Axios. Byli zaskakująco wyluzowani jak na ludzi, których od trzech miesięcy nazywa się „wrogami Izraela”, „terrorystami nowego typu” czy „sprzedawcami antysemickich lodów”. Takie epitety dobiegają nie tylko z Izraela; są powtarzane również w Ameryce. Ale Ben i Jerry, przyjaciele od czasów podstawówki, najwyraźniej tym się nie przejmują.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Lody z duszą"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021