Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Wielki tenis z covidem w tle

ATP Finals: za kulisami turnieju

Hubert Hurkacz, jako pierwszy Polak od czasów Wojciecha Fibaka, znalazł się w gronie najlepszych tenisistów świata grających w turnieju ATP Finals. Przegrał jednak trzy swoje mecze. Hubert Hurkacz, jako pierwszy Polak od czasów Wojciecha Fibaka, znalazł się w gronie najlepszych tenisistów świata grających w turnieju ATP Finals. Przegrał jednak trzy swoje mecze. Alexey Filippov/Sputnik / BEW
Końcówka sezonu w męskim tenisie wzmocniła przekonanie o nieuchronnej zmianie warty na szczytach. Na razie z symbolicznym udziałem Huberta Hurkacza.
Zwycięzca turnieju ATP, Aleksander Zverev.Paul Zimmer/imago sport/Forum Zwycięzca turnieju ATP, Aleksander Zverev.

Wieńczący rok turniej ośmiu najwyżej uplasowanych w rankingu ATP zawodników – jeszcze niedawno dumnie zwany Masters, a teraz, nie wiedzieć czemu, beznamiętnie Finals – ma być w założeniu wisienką na torcie tenisowego kalendarza, jednak wciąż daleko mu do glorii i chwały zawodów wielkoszlemowych. Nadwątleni całorocznym funkcjonowaniem na wysokich obrotach gwiazdorzy kortów wymawiają się koniecznością poratowania zdrowia, a w tej edycji mistrzowskiego turnieju lista nieobecnych wydłużała się nawet po rozpoczęciu rywalizacji, gdy wycofali się z powodu kontuzji niedawni wielkoszlemowi finaliści: Matteo Berrettini i Stefanos Tsitsipas.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Sport; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielki tenis z covidem w tle"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >