Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Wielki tenis z covidem w tle

ATP Finals: za kulisami turnieju

Hubert Hurkacz, jako pierwszy Polak od czasów Wojciecha Fibaka, znalazł się w gronie najlepszych tenisistów świata grających w turnieju ATP Finals. Przegrał jednak trzy swoje mecze. Hubert Hurkacz, jako pierwszy Polak od czasów Wojciecha Fibaka, znalazł się w gronie najlepszych tenisistów świata grających w turnieju ATP Finals. Przegrał jednak trzy swoje mecze. Alexey Filippov/Sputnik / BEW
Końcówka sezonu w męskim tenisie wzmocniła przekonanie o nieuchronnej zmianie warty na szczytach. Na razie z symbolicznym udziałem Huberta Hurkacza.
Zwycięzca turnieju ATP, Aleksander Zverev.Paul Zimmer/imago sport/Forum Zwycięzca turnieju ATP, Aleksander Zverev.

Wieńczący rok turniej ośmiu najwyżej uplasowanych w rankingu ATP zawodników – jeszcze niedawno dumnie zwany Masters, a teraz, nie wiedzieć czemu, beznamiętnie Finals – ma być w założeniu wisienką na torcie tenisowego kalendarza, jednak wciąż daleko mu do glorii i chwały zawodów wielkoszlemowych. Nadwątleni całorocznym funkcjonowaniem na wysokich obrotach gwiazdorzy kortów wymawiają się koniecznością poratowania zdrowia, a w tej edycji mistrzowskiego turnieju lista nieobecnych wydłużała się nawet po rozpoczęciu rywalizacji, gdy wycofali się z powodu kontuzji niedawni wielkoszlemowi finaliści: Matteo Berrettini i Stefanos Tsitsipas.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Sport; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielki tenis z covidem w tle"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021